powrót

8. kolejka B. klasy

Victoria Zalas - Korona Metków 4-2 (1-2)

0-1 - (3')
1-1 - R. Tataruch (24')
1-2 - (36')
2-2 - Karbownik (62')
2-3 - Bartnik (88')
2-4 - Karbownik (89')

Victoria: Kapusta - Korzun, D. Dudek (22' P. Tataruch), M. Dudek, Knapik - Karbownik, R. Tataruch, T. Tataruch, Wosik (84' Ł. Czech), Milewicz (55' Odrzywołek) - Bartnik

Po raz kolejny o wyniku zadecydowała znakomicie rozegrana końcowa faza meczu. Pierwsza połowa przyniosła ataki z obu stron. Już w 3 minucie goście objęli prowadzenie po strzale z bliskiej odległości, obok bezradnego Kapusty. Odpowiedź gospodarzy nadeszła po 20 minutach, gdy Bartnik, po otrzymaniu długiego podania, wystawił piłkę na lewą stronę Rafałowi Tataruchowi, który dopełnił formalności przykładając nogę do piłki. W 36 minucie Korona po raz drugi wyszła na prowadzenie. Stało się to po strzale zza narożnika pola karnego. Zawodnik Korony dostał piłkę wyrzuconą z autu, obrócił się oraz przymierzył w długi róg. Zasłonięty Kapusta nie dał rady wybronić strzału.
Druga połowa przyniosła kolejne klarowne sytuacje zarówno dla gospodarzy, jak i gości. Napastnik Korony zmarnował 3 stuprocentowe sytuacje. Zgodnie z przysłowiem, okazje te zemściły się na niekorzyść gości. W 62 minucie dośrodkowanie Michała Dudka, strzałem głową na bramkę zamienił Karbownik, obok bezradnie interweniującego bramkarza Korony. Szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Victorii w dwóch ostatnich minutach spotkania. 88 minuta przyniosła bramkę Bartnika, po podaniu wzdłuż bramki Karbownika. Minutę później podający w poprzedniej sytuacji, sam postawił 'kropnę nad i', strzelając swoją druga bramkę w meczu.